Eurocardsharing

Go Back   Eurocardsharing > General Discussions > General Satellite News > Satellite Tv Guide

Satellite Tv Guide Discussion, New Premiere listings 24-03-2009 at General Satellite News forum; Premiere listings 24-03-2009 Astra 1G (19.2E) - 11719.50 H --27500 3/4 Premiere Satellite Television Guide Please note that the progammes ...

Reply
 
LinkBack Thread Tools Display Modes
New Premiere listings 24-03-2009
Old
  (#1)
Bacteria
Administrator
 
Bacteria's Avatar
 
Offline
Posts: 96,015

Level: 124 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Life: 4638 / 4638
Magic: 32005 / 101844
Experience: 68%

Thanks: 1,107
Thanked 5,578 Times in 1,419 Posts
Join Date: Oct 2006
Age: 37
New Premiere listings 24-03-2009 - 24-March-2009, 15:40

Premiere listings 24-03-2009


Astra 1G (19.2E) - 11719.50 H --27500 3/4


Premiere Satellite Television Guide


Please note that the progammes listed here are shown on encrypted satellite broadcasts and you need to subscribe to the Premiere service to watch them.


####################################


Premiere 1


06:20 - 07:40 In einem Land vor unserer Zeit: Auf der Suche nach dem Beerental
07:40 - 09:10 Surf's Up
09:10 - 10:55 Disturbia
10:55 - 13:05 Stardust
13:05 - 15:10 Atonement
15:10 - 17:00 The Kingdom
17:00 - 18:25 Beneath - Das Grauen lebt unter der Erde
18:25 - 19:55 Lions for Lambs
19:55 - 20:15 Inside Premiere
20:15 - 21:50 Premonition
21:50 - 22:05 Inside Premiere
22:05 - 23:50 Disturbia
23:50 - 01:40 Halloween
01:40 - 03:30 1408
03:30 - 05:25 Firehouse Dog
05:25 - 07:30 The Namesake

Premiere 2

07:20 - 08:40 In einem Land vor unserer Zeit: Auf der Suche nach dem Beerental
08:40 - 10:10 Surf's Up
10:10 - 11:55 Disturbia
11:55 - 14:05 Stardust
14:05 - 16:10 Atonement
16:10 - 18:00 The Kingdom
18:00 - 19:25 Beneath - Das Grauen lebt unter der Erde
19:25 - 20:55 Lions for Lambs
20:55 - 21:15 Inside Premiere
21:15 - 22:50 Premonition
22:50 - 23:05 Inside Premiere
23:05 - 00:50 Disturbia
00:50 - 02:40 Halloween
02:40 - 04:30 1408
04:30 - 06:25 Firehouse Dog

Premiere 3

06:35 - 08:05 Save the Last Dance 2
08:05 - 09:30 Homie Spumoni - Mein anderes Ich
09:30 - 11:05 Accepted
11:05 - 12:45 Cold Prey - Eiskalter Tod
12:45 - 15:25 The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
15:25 - 16:50 Mittagspause
16:50 - 18:30 .45
18:30 - 19:55 Surf's Up
19:55 - 20:15 Inside Premiere
20:15 - 21:55 Wintersonnenwende
21:55 - 22:10 Inside Premiere
22:10 - 00:20 Stardust
00:20 - 02:00 The Gravedancers
02:00 - 04:40 The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
04:40 - 06:20 Wintersonnenwende

Premiere 4

06:00 - 08:10 Sie waren Helden
08:10 - 09:50 Die Freunde des Brutigams
09:50 - 11:25 Charlotte's Web
11:25 - 13:50 Babel
13:50 - 15:20 Angeklagt: Der Kampf einer Tochter
15:20 - 17:05 Arthur and the Invisibles
17:05 - 18:20 Queer Duck: Der Film
18:20 - 19:55 The Marine
19:55 - 20:15 Inside Premiere
20:15 - 22:35 Transformers
22:35 - 00:25 Sunshine
00:25 - 02:05 Next
02:05 - 03:35 Black Christmas
03:35 - 05:20 The Grudge 2
05:20 - 06:50 Body Armor

Premiere Direkt

06:30 - 08:00 Stiefbrder
06:30 - 08:05 Doomsday - Tag der Rache
06:30 - 08:10 Die Welle
06:30 - 08:30 Blade Runner: the Final Cut
07:00 - 08:30 Stiefbrder
07:30 - 08:45 Saw IV
08:00 - 10:00 Blade Runner: the Final Cut
08:30 - 10:00 Stiefbrder
08:30 - 10:05 Doomsday - Tag der Rache
08:30 - 10:10 Die Welle
09:00 - 10:30 Stiefbrder
09:00 - 11:00 Blade Runner: the Final Cut
09:15 - 10:30 Saw IV
10:30 - 12:00 Stiefbrder
10:30 - 12:05 Doomsday - Tag der Rache
10:30 - 12:10 Die Welle
10:30 - 12:30 Blade Runner: the Final Cut
11:00 - 12:15 Saw IV
11:00 - 12:30 Stiefbrder
11:00 - 12:35 Doomsday - Tag der Rache
11:00 - 12:40 Die Welle
11:00 - 13:00 Blade Runner: the Final Cut
11:30 - 13:30 Blade Runner: the Final Cut
11:45 - 13:00 Saw IV
12:30 - 14:00 Stiefbrder
12:30 - 14:05 Doomsday - Tag der Rache
12:30 - 14:10 Die Welle
12:45 - 14:00 Saw IV
13:00 - 14:30 Stiefbrder
13:00 - 14:35 Doomsday - Tag der Rache
13:00 - 14:40 Die Welle
13:00 - 15:00 Blade Runner: the Final Cut
13:30 - 14:45 Saw IV
13:30 - 15:30 Blade Runner: the Final Cut
14:00 - 16:00 Blade Runner: the Final Cut
14:30 - 15:45 Saw IV
14:30 - 16:00 Stiefbrder
14:30 - 16:05 Doomsday - Tag der Rache
14:30 - 16:10 Die Welle
15:00 - 16:30 Stiefbrder
15:00 - 16:35 Doomsday - Tag der Rache
15:00 - 16:40 Die Welle
15:15 - 16:30 Saw IV
15:30 - 17:30 Blade Runner: the Final Cut
16:00 - 18:00 Blade Runner: the Final Cut
16:15 - 17:30 Saw IV
16:30 - 18:00 Stiefbrder
16:30 - 18:05 Doomsday - Tag der Rache
16:30 - 18:10 Die Welle
16:30 - 18:30 Blade Runner: the Final Cut
17:00 - 18:15 Saw IV
17:00 - 18:30 Stiefbrder
17:00 - 18:35 Doomsday - Tag der Rache
17:00 - 18:40 Die Welle
18:00 - 19:15 Saw IV
18:00 - 20:00 Blade Runner: the Final Cut
18:30 - 20:00 Stiefbrder
18:30 - 20:05 Doomsday - Tag der Rache
18:30 - 20:10 Die Welle
18:30 - 20:30 Blade Runner: the Final Cut
18:45 - 20:00 Saw IV
19:00 - 20:30 Stiefbrder
19:00 - 20:35 Doomsday - Tag der Rache
19:00 - 20:40 Die Welle
19:00 - 21:00 Blade Runner: the Final Cut
20:15 - 20:55 24
20:30 - 21:45 Saw IV
20:30 - 22:00 Stiefbrder
20:30 - 22:05 Doomsday - Tag der Rache
20:30 - 22:10 Die Welle
20:30 - 22:30 Blade Runner: the Final Cut
21:00 - 22:30 Stiefbrder
21:00 - 22:35 Doomsday - Tag der Rache
21:00 - 22:40 Die Welle
21:00 - 23:00 Blade Runner: the Final Cut
21:15 - 21:55 24
21:30 - 23:30 Blade Runner: the Final Cut
22:15 - 23:30 Saw IV
22:30 - 00:00 Stiefbrder
22:30 - 00:05 Doomsday - Tag der Rache
22:30 - 00:10 Die Welle
23:00 - 00:30 Stiefbrder
23:00 - 00:35 Doomsday - Tag der Rache
23:00 - 00:40 Die Welle
23:00 - 01:00 Blade Runner: the Final Cut
23:30 - 00:55 Anaconda: Offspring
00:00 - 01:15 Saw IV
00:00 - 02:00 Blade Runner: the Final Cut
00:30 - 02:00 Stiefbrder
00:30 - 02:05 Doomsday - Tag der Rache
00:30 - 02:10 Die Welle
01:00 - 02:30 Stiefbrder
01:30 - 02:55 Anaconda: Offspring
01:30 - 03:30 Blade Runner: the Final Cut
02:30 - 04:00 Stiefbrder
02:30 - 04:05 Doomsday - Tag der Rache
02:30 - 04:10 Die Welle
02:30 - 04:30 Blade Runner: the Final Cut
03:00 - 04:30 Stiefbrder
03:45 - 05:00 Saw IV

Premiere Filmclassics

06:50 - 08:20 Thumbelina
08:20 - 09:55 The Colony
09:55 - 11:20 The Pest
11:20 - 12:55 Retroactive
12:55 - 14:35 Der Skipper
14:35 - 16:05 Hellraiser: Hellseeker
16:05 - 18:05 Waiting to Exhale
18:05 - 19:55 Oscar
19:55 - 20:15 Inside Premiere
20:15 - 22:10 Too Hot to Handle
22:10 - 23:35 The Pest
23:35 - 01:30 Unforgettable
01:30 - 03:00 Dot the i
03:00 - 04:30 Serpent's Lair
04:30 - 06:15 Out of Time

Premiere Filmfest

06:45 - 09:15 The Stranger
09:15 - 11:15 Jude
11:15 - 13:00 Me Myself I
13:00 - 14:30 Unstrung Heroes
14:30 - 16:30 Where the Heart Is
16:30 - 18:20 Goya's Ghosts
18:20 - 19:55 The Fountain
19:55 - 20:15 Inside Premiere
20:15 - 21:45 The Big Heat
21:45 - 23:25 The Other
23:25 - 01:20 Water
01:20 - 03:20 Jude
03:20 - 05:15 Once Around
05:15 - 07:05 Great Expectations

MGM

06:30 - 08:10 Pieces of Dreams
08:10 - 09:40 Die Brcke im Dschungel
09:40 - 11:35 The Happy Ending
11:35 - 13:35 Die Axt
13:35 - 15:20 Duel at Diablo
15:20 - 17:00 The Party
17:00 - 18:36 Ein Tag im April
18:36 - 20:15 A Stranger Waits
20:15 - 22:16 Verflucht, verdammt und Halleluja
22:16 - 00:15 Salvador
00:15 - 01:40 Bulletproof
01:40 - 03:15 In the Arms of a Killer
03:15 - 04:45 Shark!
04:45 - 06:15 Teen Wolf II

Sci Fi

06:55 - 07:45 Raumschiff Enterprise - Das nchste Jahrhundert
07:45 - 08:35 Raumschiff Enterprise - Das nchste Jahrhundert
08:35 - 09:25 Raumschiff Enterprise - Das nchste Jahrhundert
09:25 - 10:15 Raumschiff Enterprise - Das nchste Jahrhundert
10:15 - 11:45 Bone Snatcher - Das Grauen wartet in der Wste
11:45 - 12:35 Jeremiah
12:35 - 13:25 Beastmaster - Herr der Wildnis
13:25 - 14:20 Raumschiff Enterprise
14:20 - 15:15 The Night of the Grizzly
15:15 - 16:05 Raumschiff Enterprise - Das nchste Jahrhundert
16:05 - 16:55 Raumschiff Enterprise - Das nchste Jahrhundert
16:55 - 17:45 Raumschiff Enterprise - Das nchste Jahrhundert
17:45 - 18:35 Raumschiff Enterprise - Das nchste Jahrhundert
18:35 - 19:25 Jeremiah
19:25 - 20:15 Stargate Kommando SG-1
20:15 - 21:00 Painkiller Jane
21:00 - 21:45 Eureka
21:45 - 22:30 Farscape - Verschollen im All
22:30 - 00:00 Empire of the Ants
00:00 - 00:50 Painkiller Jane
00:50 - 01:35 Eureka
01:35 - 02:25 Farscape - Verschollen im All
02:25 - 03:10 Beastmaster - Herr der Wildnis
03:10 - 04:00 Fantasy Island
04:00 - 04:50 Raumschiff Enterprise
04:50 - 05:35 The Night of the Grizzly

ELVIS


Regards,

www.eurocardsharing.com
   
Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off

Forum Jump



ECS on RSS ECS on Twitter ECS on Facebook ECS on Youtube
Follow us on:

Powered by vBulletin
Copyright 2002 - 2010, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Dreambox